Огласот Автодигалка Liebherr LTM 1100/2 е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
автодигалка Liebherr LTM 1090/2 Liebherr LTM 1090/2 цена на барање Автодигалка 2000 96000 км Финска, Helsinki
автодигалка Liebherr LTM 1080 Liebherr LTM 1080 189.000 € Автодигалка 1999-02-16 65300 км Финска, Helsinki
автодигалка Liebherr LTM 1250 6.1 Liebherr LTM 1250 6.1 цена на барање Автодигалка 2006 65000 км Финска, Helsinki
автодигалка Liebherr LTM1030 Liebherr LTM1030 135.000 € Автодигалка 2001 85740 км Унгарија, Felsőzsolca
автодигалка Liebherr LTM 1030 Liebherr LTM 1030 цена на барање Автодигалка 2001 85471 км Франција, Plourhan
автодигалка Liebherr LTM 1100/2
Продадено
1/1
Марка:  Liebherr
Модел:  LTM 1100/2
Тип:  автодигалка
Година на производство:  2002
Километража:  119000 км
Нето тежина:  60000 кг
Висина на подигање:  52 м
Локација:  Финска Helsinki
Датум на објавување:  20.6.2024
Machineryline ID:  DL36345
Опис
Капацитет на крајот на стрелата:  100 т
Брзина:  80 км/ч
Противтежа:  35000 кг
Каросерија
Кутија за алат: 
Мотор
Марка:  Liebherr
Гориво:  дизел
Менувач
Тип:  автоматски
Оски
Оски:  5
Оскина конфигурација:  10x6
Суспензија:  хидраулично
Големина на гуми:  16.00 x R 25
Кабина
Авто греач: 
Состојба
Состојба:  половни
Техничкиот преглед важи до:  2024
Дополнителни информации
Боја:  бел

Дополнителни информации — Автодигалка Liebherr LTM 1100/2

Англиски
Capacity 100 ton - Liebherr power - Steering 10x6x8 - Tires 16.00 x R 25 - Main Boom 52 m - No Jib - 1 winch - Full counterweights. The crane is in Finland, welcome to check it! We deliver worldwide.