Автодигалка LIEBHERR LTM 1055-3.2

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка LIEBHERR
Модел LTM 1055-3.2
Тип автодигалка
Година на производство 2012
Носивост 55000 кг
Локација Холандија Nunspeet
Датум на објавување вчера
Machineryline ID NQ27416
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Max. capacity: 55 t
Delivery: direct
Good working condition
12 t counterweight
Telma brake
CARRIER
Make: Liebherr
Engine: Liebherr 936L A6
Hours: 4.510 h
Kilometers: 128.644 km
Axles: 3
Drive / steering: 6 x 6 x 6
Tires: 16.00 x 25
UPPER
Main boom: 40 m
Aux. boom: 16 m
Hours: 9.180 h
Winches: 1
Safeload indicator: Liccon
Hookblocks: 1 sheave (16 t), 3 sheaves (32 t)
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
автодигалка LIEBHERR LTM 1095-5.1 LIEBHERR LTM 1095-5.1 цена на барање Автодигалка 2014 95000 кг Холандија, Nunspeet
автодигалка LIEBHERR LTM 1150-6.1 LIEBHERR LTM 1150-6.1 цена на барање Автодигалка 2009 150000 кг Холандија, Nunspeet