Автодигалка GROVE GMK 5095

PDF
PDF
289.000 €
Нето цена
355.470 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка GROVE
Модел GMK 5095
Тип автодигалка
Година на производство 07/2009
Километража 92000 км
Работни часови 10000 м/ч
Вкупна тежина 60000 кг
Дофат на стрела 60 м
Локација Полска Częstochowa
Датум на објавување вчера
Machineryline ID XV28081
Опис
Марка на кран Grove
Модел GMK 5095
Висина на подигање 78 м
Дофаќач 18 м
Противтежа 27100 кг
Резервоар за гориво 2 единици, 500 л (300 л + 200 л)
Мотор
Марка Mercedes Benz
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Оски 5
Оскина конфигурација 10x6
Суспензија хидраулично
Големина на гуми 1600x25
Состојба на гумите 80 %
Сопирачки
ABS
Telma
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Патен компјутер
Пневматски седишта
Авто радио
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја бел

Дополнителни информации — Автодигалка GROVE GMK 5095

Англиски
Grove GMK 5095
Capacity 100 t
CTW 27,1 t
Year 2009
Very good working condition!!!
Main boom 60 m + 17 m hydraulic fly jib
2x Mercedes Engines OM 502 and OM 904!
Only 92000 kms
Hours crane 10 000
Drive 10x6x10
Tyres1600x 25 -all Michelin X Crane 80%
2x Central lubrication
Tilting cab!
Webasto
Hookblocks 3 sheave,1 sheave +ball to the jib
New hoist rope fitted in January
Location Czestochowa
покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

автодигалка GROVE GMK 4100L GROVE GMK 4100L 239.000 € Автодигалка 04/2007 216000 км Полска, Częstochowa
автодигалка DEMAG AC 120 DEMAG AC 120 359.000 € Автодигалка 03/2009 120000 км Полска, Częstochowa
автодигалка DEMAG AC 40-2L DEMAG AC 40-2L 93.000 € Автодигалка 2008 96000 км Полска, Częstochowa
автодигалка GROVE RT 650E GROVE RT 650E 85.000 € Автодигалка 2007 3815 м/ч Полска, ŁOMIANKI
автодигалка DEMAG AC 35L DEMAG AC 35L 85.000 € Автодигалка 2005 хидраулично Полска, Częstochowa