Автодигалка GROVE GMK 3050

PDF
PDF
109.000 €
Нето цена
134.070 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка GROVE
Модел GMK 3050
Тип автодигалка
Година на производство 06/2001
Километража 159000 км
Работни часови 19600 м/ч
Нето тежина 36000 кг
Дофат на стрела 38 м
Локација Полска Częstochowa
Датум на објавување вчера
Machineryline ID DB17540
Опис
Марка на кран Grove
Модел GMK 3050
Висина на подигање 53 м
Дофаќач 15 м
Противтежа 10500 кг
Мотор
Марка Mercedes Benz OM 501
Сила 270 kW (367 кс)
Гориво дизел
Турбо
Интеркулер
Менувачи
Марка Allison
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x6
Големина на гуми 1600x25
Состојба на гумите 70 %
Сопирачки
Telma
Кабина
Авто греач
Дополнителна опрема
Централно подмачкување
Состојба
Состојба половни
Прво лакирање
Оригинална боја
Дополнителни информации
Боја златен

Дополнителни информации — Автодигалка GROVE GMK 3050

Англиски
Grove GMK 3050
50 t Capacity
2001
38.1 m + 15 m hydraulic fly jib
6x6x6
1600x25 70-80%
159 000 kms
19600 total hours'
Central greasing
TELMA
MEGA TRAK suspension
Mercedes OM 501 Engine
Alisson Automat Gearbox
Webasto
3 sheaved hookblock and ball
Location Czestochowa Poland
покажи контакти
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

автодигалка GROVE ATT 990 GROVE ATT 990 129.900 € Автодигалка 06/1999 77500 км Полска, Poznań
автодигалка GROVE RT9130E GROVE RT9130E 242.000 € Автодигалка 2002 12920 м/ч Полска
автодигалка DEMAG AC 40-1 City DEMAG AC 40-1 City 72.000 € Автодигалка 09/2000 200000 км Полска, Częstochowa
автодигалка GROVE GMK 3050 GROVE GMK 3050 цена на барање Автодигалка 2001 76572 км Германија, Lemgo
автодигалка GROVE GMK 4100L GROVE GMK 4100L 239.000 € Автодигалка 04/2007 216000 км Полска, Częstochowa
автодигалка GROVE GMK3050 GROVE GMK3050 51.630 € Автодигалка 2000 5000 м/ч Полска, Olsztyn