Ново амбулантно возило PEUGEOT BOXER AMBULANCE

PDF
PDF
39.900 €
Нето цена
47.082 €
Бруто цена
Контактирајте го продавачот
Марка PEUGEOT
Модел BOXER AMBULANCE
Тип амбулантно возило
Година на производство 2021
Локација Турција Ataşehir -İstanbul
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID KD21648
Мотор
Гориво дизел
Евро Euro 6
Состојба
Состојба нов
Дополнителни информации
Боја бел
Дополнителни информации
Германски
A TYPE AMBULANCE EQUIPMENT LIST

STRETCHERS GROUPS

· MAIN STRETCHER-1 PCS

· MAIN STRETCHER LOCK SYSTEM-1 PCS

· COMBINATION STRETCHER -1 PCS

· VACUUM STRETCHER-1 PCS

MEDICAL EQUIPMENTS

· CERVICAL COLLARS-1 SET

· SPINE BOARD -1 PCS

· PORTABLE SUCTION PUMP -1 PCS

· FIXED SPHYGMOMANOMETER -1 PCS

· PORTABLE SPHYGMOMANOMETER -1 PCS

· STETHOSCOPE-1 PCS

· TERMOMETER -1 PCS

· CORPSE BAG-1 PCS


DISPOSIBLE MATERIALS

· OXYGEN MASK ( Adult ) -3 PCS

· OXYGEN MASK (Kids ) -3 PCS

· INJECTOR (10cc luer tip) -5 PCS

· INJECTOR R-2-5-10cc -15 PCS

· SUCTION CATHETER(6-8-14-18 FR) -4 PCS

· URINE BAG – 3 PCS

MEDICAL BAGS

· BASIC MEDICAL EQUIPMENT BAG -1 PCS

OXYGEN AND VACUUM SYSTEM

· OXYGEN HOSE AND RECORDS - 1 PCS

· OXYGEN CYLINDER 2 x 10lt-2 PCS

· OXYGEN OUTLET-1 PCS

· OXYGEN REGULATOR-2 PCS

· OXYGEN FLOWMETER- 1 PCS

· SUCTION OUTLET -1 PCS

PORTABLE OXYGEN UNIT

· OXYGEN CYLINDER 2LT- 1 PCS

· OXYGEN REGULATOR - 1 PCS

INTERIOR FINISHES

· PARTITION COVER- 1 PCS

· GLASS PARTITION- 1 PCS

· DOOR INNER COVER- 1 PCS

· INSIDE CABIN MOUNTING BRACKETS- 1 PCS
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи