Огласот Амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter
Продадено
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 2
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 3
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 4
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 5
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 6
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 7
амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter слика 8
1/8
Марка Mercedes-Benz
Модел Sprinter
Тип амбулантно возило
Година на производство 12/2009
Прва регистрација 2009-12-15
Километража 359500 км
Седишта 5
Носивост 3880 кг
Нето тежина 3270 кг
Вкупна тежина 3880 кг
Локација Унгарија Sülysáp
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID EF32585
Опис
Резервоар за гориво 80 л
Мотор
Марка Mercedes Benz Sprinter
Тип линиски
Сила 163 кс (120 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 2143 cм³
Потрошувачка на гориво 9.8 л/100км
Евро Euro 5
Филтер за дизел честички
Менувачи
Тип автоматски
Оски
Сопирачки дискови
Сопирачки
ABD
ABS
EBS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Авто греач Webasto
Воздушно перниче
Клима уред
Контрола на клима
Авто радио CD
Греач на огледало
Фрижидер
Круз контрола (темпомат)
Тахограф
Тахометар
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Централна брава
L-пакет
Помошни фарови
Сончев покрив
Прилагодувач на зрак на фарови
Фарови за магла
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Техничкиот преглед важи до 2023-02-22
Дополнителни информации
VIN WDB9066331S419140
Боја жолт

Дополнителни информации — Амбулантно возило Mercedes-Benz Sprinter

Унгарски
Teljesen felújított motor, hibátlan váltó, gyönyörű belső.
Tel:+36306045544
E-mail: mento911@gmail.com