Амбулантно возило MERCEDES-BENZ Sprinter 316

PDF
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка MERCEDES-BENZ
Модел Sprinter 316
Тип амбулантно возило
Година на производство 05/2015
Прва регистрација 2015-05
Километража 300000 км
Седишта 3
Локација Франција Saint-Nicolas-de-Port
Датум на објавување вчера
Machineryline ID PM28870
Мотор
Марка Mercedes Benz
Тип линиски
Сила 163 кс (120 kW)
Гориво дизел
Турбо
Зафатнина 2143 cм³
Број на цилиндри 4
Евро Euro 5
Филтер за дизел честички
Менувачи
Тип автоматски
Сопирачки
ABS
Моторна сопирачка
Кабина
Хидрауличен серво управувач
Воздушно перниче
Патен компјутер
Имобилизатор
Клима уред
Контрола на клима
Авто радио MP-3
Круз контрола (темпомат)
Електрично подигање на стакла
Ретровизори со електрично прилагодување
Алармен систем
Централна брава
Ограничувач на брзина
Помошни фарови
Прилагодувач на зрак на фарови
Сигнални сирени
Фарови за магла
Штитник од сонце
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја бел
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!

Слични огласи

амбулантно возило MERCEDES-BENZ Vito 116 MERCEDES-BENZ Vito 116 цена на барање Амбулантно возило 08/2018 310000 км Франција, Saint-Nicolas-de-Port
амбулантно возило RENAULT Master RENAULT Master цена на барање Амбулантно возило 07/2017 310000 км Франција, Saint-Nicolas-de-Port
амбулантно возило RENAULT Trafic RENAULT Trafic цена на барање Амбулантно возило 09/2017 180000 км Франција, Saint-Nicolas-de-Port