Амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130

PDF
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 2
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 3
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 4
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 5
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 6
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 8
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 9
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 10
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 11
амбулантно возило LAND ROVER Defender Wolf 130 слика 12
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/12
PDF
Цена:
на барање
Побарајте цена
Контактирајте го продавачот
Марка LAND ROVER
Модел Defender Wolf 130
Тип амбулантно возило
Седишта 2
Локација Обединето Кралство Doncaster
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID TV12309
Каросерија
Димензии на каросерија 2.6 м × 2 м × 1.65 м
Мотор
Марка 300tdi
Тип линиски
Гориво дизел
Турбо
Број на цилиндри 4
Менувачи
Тип рачен
Број на преноси 5
Оски
Оскина конфигурација 4x4
Кабина
Десен волан
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Боја зелен
Дополнителни информации
Англиски
Land Rover 130 Defender Wolf RHD Ambulance, 300 tdi engine, R380 5 speed manual gearbox with centre diff lock, Hi/Low transfer box, PAS, front and rear disc brakes, heavy duty chassis and axles

Fitted with 4x stretcher racks, rear step, marshalls insulated body with heater system and lights.

Internal dimensions
L: 2.6 m
W: 2.0 m
H: 1.65 m
Choice of vehicles in stock all in excellent condition
Прикажи цел коментар
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
амбулантно возило MERCEDES-BENZ Unimog U1300L MERCEDES-BENZ Unimog U1300L цена на барање Амбулантно возило 20000 км 3 Обединето Кралство, DN10 Doncaster The Rocket Site