Аеродромска пожарна REYNOLD BOUGHTON BARRACUDA

PDF
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
Заинтересирани сте за огласот?
Контактирајте го продавачот
1/16
PDF
76.500 US$
≈ 67.890 €
Контактирајте го продавачот
Тип аеродромска пожарна
Година на производство 1998
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID RW26608
Мотор
Марка Detroit Diesel
Сила 585 кс (430 kW)
Гориво дизел
Број на цилиндри 8
Менувачи
Марка Allison
Тип автоматски
Оски
Оски 3
Оскина конфигурација 6x6
Состојба
Состојба половни
Дополнителни информации
Англиски
Fire Truck 6×6
Allison Automatic Gear
8 Cylinder DETROIT DIESEL Engine
Spring System
Важно
Оваа понуда има само информативен карактер. Ве молиме побарајте попрецизни информации од продавачот.
Совети за купување
Совети за безбедност
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Слични огласи
аеродромска пожарна Carmichael Cobra 2 Carmichael Cobra 2 цена на барање Аеродромска пожарна 1999 Carmichael Обединето Кралство
аеродромска пожарна Carmichael Cobra 2 Carmichael Cobra 2 цена на барање Аеродромска пожарна 1999 Carmichael Обединето Кралство
аеродромска пожарна KRONENBURG MAC8 KRONENBURG MAC8 цена на барање Аеродромска пожарна 1996 Euro 1 Обединето Кралство
аеродромска пожарна KRONENBURG MAC 11 KRONENBURG MAC 11 цена на барање Аеродромска пожарна 08/1996 50001 км Обединето Кралство, west yorkshire