Филтри -

Пристанишни кранови LIEBHERR од Европа

Резултати од пребарување: 8 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се
Филтер

Пристанишни кранови LIEBHERR: 8 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Работни часови Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
пристанишен кран LIEBHERR Floating Crane 600 ton
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 600000 кг
Година 1981 Километража 10 м/ч Сила
Германија, Frankfurt/Main
пристанишен кран LIEBHERR LHM 280
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Година 2015 Километража 7000 м/ч Сила
Холандија, lelystad
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
пристанишен кран LIEBHERR LHM 500 S - 4-rope
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 140000 кг
Година 2007 Километража 24000 м/ч Сила
Холандија, Lelystad
пристанишен кран LIEBHERR LHM 400 - 4-rope пристанишен кран LIEBHERR LHM 400 - 4-rope
2
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Капацитет на крајот на стрелата 104000 кг
Година 2007 Километража 22 м/ч Сила
Холандија, lelystad
пристанишен кран LIEBHERR LHM400 H1164 (4rope)
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 235894 кг
Година 2007 Километража 22331 м/ч Сила
Холандија, Nijkerk
пристанишен кран LIEBHERR LHM250 H1175
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 64000 кг
Година 1999 Километража 25580 м/ч Сила
Холандија, Nijkerk
пристанишен кран LIEBHERR пристанишен кран LIEBHERR
2
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 2000000 кг
Година 1980 Километража 10000 м/ч Сила
Германија, Frankfurt/Main
пристанишен кран LIEBHERR MTC 6000-150 Litronic
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Година 2007 Километража Сила
Обединето Кралство, Billingham
Партнерска програма на Machineryline
Станете наш партнер и бидете наградени за секој привлечен клиент
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 8 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се