Филтри -

Пристанишни кранови, пристанишни дигалки

Резултати од пребарување: 37 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се
Филтер

Пристанишни кранови: 37 огласа

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Цена Година Работни часови Сила
Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 20000 кг
Година 1998 Километража 3550 м/ч Сила 300 кс
Италија, Lavagna (GE)
пристанишен кран LIEBHERR Floating Crane 600 ton
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 600000 кг
Година 1981 Километража 10 м/ч Сила
Германија, Frankfurt/Main
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Година 1994 Километража Сила
Кина, Hefei
пристанишен кран FANTUZZI REGGIANE MHC 130 пристанишен кран FANTUZZI REGGIANE MHC 130
2
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 100000 кг Капацитет на крајот на стрелата 100000 кг
Година 2004 Километража 18252 м/ч Сила
Холандија, Lelystad
пристанишен кран GOTTWALD HMK 280E H1201
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Капацитет на крајот на стрелата 100 кг
Година 1999 Километража 13 м/ч Сила
Холандија, Nijkerk
пристанишен кран GOTTWALD HMK 300 E
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 100000 кг Капацитет на крајот на стрелата 100000 кг
Година 1994 Километража 37000 м/ч Сила
Германија, Hamburg
пристанишен кран SUMITOMO SKK 500TON FLOATING CRANE(15M3 BUCKET CAPACITY)
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 500000 кг
Година 2001 Километража Сила
Германија, Frankfurt/Main
пристанишен кран GOTTWALD HMK 6407
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Капацитет на крајот на стрелата 100000 кг
Година 2012 Километража 19000 м/ч Сила
Германија, Hamburg
пристанишен кран GOTTWALD HMK 170 E
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 63000 кг Капацитет на крајот на стрелата 63000 кг
Година 2003 Километража 28000 м/ч Сила
Германија, Hamburg
пристанишен кран GOTTWALD HMK 90 E
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 18 кг
Година 2003 Километража 20000 м/ч Сила
Холандија, lelystad
пристанишен кран GOTTWALD HMK 6407
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 100000 кг Капацитет на крајот на стрелата 100000 кг
Година 2011 Километража Сила
Холандија, lelystad
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Капацитет на крајот на стрелата 100 кг
Година 1998 Километража 26000 м/ч Сила
Холандија, lelystad
пристанишен кран LIEBHERR LHM 280
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Година 2015 Километража 7000 м/ч Сила
Холандија, lelystad
пристанишен кран GOTTWALD HMK 300 E
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 100000 кг
Година 2004 Километража 15000 м/ч Сила
Холандија, lelystad
пристанишен кран GOTTWALD HMK 260 E - 100t
1
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Носивост 100000 кг Капацитет на крајот на стрелата 100000 кг
Година 1998 Километража 23500 м/ч Сила
Холандија, Lelystad
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 37 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се