Machineryline » Градежни машини » Градежни машини од Америка
Филтри -

Градежни машини од Америка

Резултати од пребарување: 179 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се
Филтер

179 огласа: Градежни машини

Сортирање: Датум на објавување
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите Километража ⬊ Километража ⬈
Датум на објавување Датум на објавување Прво најевтините Прво најскапите Година на производство - прво новите Година на производство - прво старите
Контактирајте го продавачот
AZ500-B
15 ч.
27.000 US$ EUR ≈ 25.620 €
Фреза за асфалт
Година 2008 Километража 201 м/ч Сила
Kanada, Quebec, Boisbriand
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Багер-натоварувач
Година Километража 1748 м/ч Сила
Kanada, Quebec, Boisbriand
Претплатете се да добивате нови огласи од овој оддел
Со кликнувањето тука, ја прифаќате нашата политика на приватност и корисничкиот договор.
Контактирајте го продавачот
149.500 US$ EUR ≈ 141.900 €
Автодигалка
Модел HTC 8660 Дофаќач 33.528 м
Година 2008 Километража 83685 км Сила
САД, Hanover
автодигалка DEMAG AC 100 4L
1
Контактирајте го продавачот
499.500 US$ EUR ≈ 474.000 €
Автодигалка
Модел AC 100 4L Дофаќач 59.1312 м
Година 2016 Километража 40231 км Сила
САД, Hanover
Контактирајте го продавачот
56.000 US$ EUR ≈ 53.140 €
Машина за хоризонтално дупчење
Година 2004 Километража 7000 м/ч Сила
Kanada, Quebec, Boisbriand
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Грејдер
Година 2019 Километража Сила
САД, Cleveland
друга железничка опрема MAMX 18 axle railcar + Caboose  4 axles друга железничка опрема MAMX 18 axle railcar + Caboose  4 axles
2
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Друга железничка опрема
Носивост 396000 кг
Година 1979 Километража Сила
САД, Rosharon
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Багер гасеничар
Година 1998 Километража Сила
САД
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Автодигалка
Носивост 130000 кг
Година 2009 Километража 66000 км Сила
Kanada, Guelph
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Кран гасеничар
Носивост 600000 кг
Година 2006 Километража Сила
САД, Rosharon
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Кран гасеничар
Носивост 250000 кг
Година 2010 Километража Сила
САД, Rosharon
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Кран гасеничар
Носивост 400000 кг
Година 2008 Километража Сила
САД, Rosharon
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Кран гасеничар
Носивост 180000 кг
Година 2008 Километража Сила
САД, Rosharon
Контактирајте го продавачот
36.000 US$ EUR ≈ 34.160 €
Натоварувач со тркала
Година 2007 Километража 7760 м/ч Сила
Kanada, Quebec, Boisbriand
ножична платформа SKYJACK sj6826rt ножична платформа SKYJACK sj6826rt ножична платформа SKYJACK sj6826rt
3
Контактирајте го продавачот
12.000 US$ EUR ≈ 11.390 €
Ножична платформа
Висина на подигање 8.5344 м
Година 2009 Километража 920 м/ч Сила
Kanada, Quebec, Boisbriand
Контактирајте го продавачот
цена на барање
Фабрика за бетон
Година 2022 Километража Сила
Kanada
Контактирајте го продавачот
58.000 € Без ДДВ
Пумпа за бетон
Евро Euro 3
Година 2004 Километража 360000 км Сила
Хрватска, Plano
Контактирајте го продавачот
88.000 € Без ДДВ
Камион-мешалка
Година 06/2019 Километража 160000 км Сила
Хрватска, Plano
автодигалка TADANO ATF 650XL автодигалка TADANO ATF 650XL автодигалка TADANO ATF 650XL
3
Контактирајте го продавачот
159.000 US$ EUR ≈ 150.900 €
Автодигалка
Марка на кран Tadano Модел ATF 650ZL Дофаќач 39.9288 м
Година 2006 Километража 175418 км Сила
САД, Hanover
автодигалка TADANO ATF 500XL автодигалка TADANO ATF 500XL автодигалка TADANO ATF 500XL
3
Контактирајте го продавачот
119.500 US$ EUR ≈ 113.400 €
Автодигалка
Марка на кран Tadano Модел ATF 500XL Дофаќач 35.052 м
Година 2005 Километража 82071 км Сила
САД, Hanover
автодигалка GROVE GMK 6200 автодигалка GROVE GMK 6200 автодигалка GROVE GMK 6200
3
Контактирајте го продавачот
375.000 US$ EUR ≈ 355.900 €
Автодигалка
Марка на кран Grove Модел GMK 6200 Висина на подигање 60.0456 м Дофаќач 29.8704 м Носивост 199581 кг
Година 2000 Километража 70807 км Сила
САД, Hanover
Контактирајте го продавачот
72.500 US$ EUR ≈ 68.800 €
Автодигалка
Модел HTC 8640HL Дофаќач 32.004 м
Година 2001 Километража Сила
САД, Hanover
Контактирајте го продавачот
32.500 US$ EUR ≈ 30.840 €
Автодигалка
Евро Euro 1 Марка на кран Grove Модел AT 635E Дофаќач 27.432 м
Година 1995 Километража Сила
САД, Hanover
Контактирајте го продавачот
199.000 US$ EUR ≈ 188.800 €
Автодигалка
Марка на кран Tadano Модел ATF 80-4 Висина на подигање 48.4632 м Дофаќач 16.002 м
Година 2006 Километража 189899 км Сила
САД, Hanover
Контактирајте го продавачот
61.000 € Без ДДВ
Пумпа за бетон
Евро Euro 2
Година 08/2000 Километража 242500 км Сила
Хрватска, Plano
Продавате техника или возила?
Може да го направите тоа со нас!
Омилени : 0 Споредба : 0
Резултати од пребарување: 179 огласа
Прикажи
Добијте нови резултати од пребарувањето:
Претплати се