Огласот Се продава возило со дигалка со корпа MAN TGL 8.150 4X2 BB на аукција е продаден и не е вклучен во пребарувањето!
Слични огласи
возило со дигалка со корпа MAN TGM 18.290 BB MAN TGM 18.290 BB 59.900 € Возило со дигалка со корпа 2009-11 76000 км Германија, Bovenden
возило со дигалка со корпа Nissan Cabstar Nissan Cabstar 29.000 € Возило со дигалка со корпа 2010 50235 км Чехија, Louny
возило со дигалка со корпа Renault Mascott Renault Mascott 15.170 € Возило со дигалка со корпа 2009-04 GSR Чехија, Vratimov
Марка MAN
Модел TGL 8.150 4X2 BB
Година на производство 12/2009
Прва регистрација 2009-12-01
Километража 31321 км
Вкупна тежина 6800 кг
Локација Чехија Havlíčkův Brod
Датум на објавување повеќе од 1 месец
Machineryline ID JW36619
Опис
Модел P20-08T.
Вкупни димензии должина - 7.9 м, широчина - 2.4 м
Каросерија
Димензии на каросерија 7.9 м × 2.4 м × 2.85 м
Мотор
Сила 109 kW (148 кс)
Гориво дизел
Евро Euro 4
Оски
Оски 2
Оскина конфигурација 4x2
Состојба
Состојба половни